, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba to urocze miast w województwie dolnośląskim. Położone jest w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów, na wysokości 440-886 m n. p. m. Od południa miasto otaczają Karkonosze z dominującą Szrenicą, od północy Góry Izerskie, a od wschodu, za malowniczymi wzniesieniami rozpościera się Jelenia Góra. Szklarska Poręba stanowi największą stację klimatyczną na Dolnym Śląsku. Klimat panujący w tym niezwykłym mieście odpowiada klimatowi alpejskich miejscowości leżących na poziomie powyżej 1200 metrów n. p. m.

Ze względu na swoje specyficzne warunki pokrywa śnieżna utrzymuje się tu przez około 110 dni w roku. Z tego powodu Szklarska Poręba to wspaniały ośrodek sportów zimowych. Znajduje się tu wiele bardzo dobrze przygotowanych nartostrad i różnego rodzaju wyciągów.

Tak latem jak i zimą można znaleźć w Szklarskiej Porębie wiele atrakcji. Strudzonym turystom schronienia udzielą liczne hotele, pensjonaty czy schroniska. W zależności od potrzeb można korzystać z aktywnego wypoczynku (różnego rodzaju sportów) oraz spokojnych i niezwykle cennych dla zdrowia spacerów plenerowych.